Dygsta kertuotis

Dygsta kertuotis

Dygsta kertuotisDar viena sėklų maišatis. Beieškodamas paprikų dygimo ženklų aptikau dygstant…banguotąjį kertuotį (Hylocereus undatus)!

Tai valgomus vaisius vedantis kaktusas. Dar žinomas kaip pitaya, pitahaya ar dragon fruit. Vaisiaus, iš kurio išėmiau sėklas, nuotraukas rodžiau 2016 metų lapkritį. Sėklos iki šių metų prastovėjo indelyje ant virtuvės spintos.

Nežinia ar sėjinukas sėkmingai augs. Jam reikėtų daugiau šilumos nei gauna ant virtuvės palangės. Turėtų dygti ant išsijotos žemės paviršiaus, o šis kompostas gan rupus. Kaktusus reikia sėti anksti metų pradžioje, kad spėtų paaugti iki žiemos.

Dešinėje matosi dygstanti sėkla. Fotografavau pro didinamąjį stiklą, kurį taip pat jau rodžiau.

Balandžio 3

Kertuočio sėjinukasKaktuso naujienos. Banguotasis kertuotis (Hylocereus undatus) juda pirmyn.

Pakartotinai jį minėjau vasario pabaigoje. Iš kelių pradėjusių dygti sėklų išliko tik pats pirmasis. Šiandien pagaliau išsilaisvino iš sėklos apvalkalo ir išskleidė netikruosius lapus. Tarp jų pasirodys pirmieji spygliai ir kaktusui būdingas stiebas.

Kaktusas vis dar labai mažas ir reiktų jį atskirti nuo paprikų daigų. Jauni kaktusai prižiūrimi visai ne kaip kaktusai, o kaip ir betkurie kiti augalai. Bet bijausi, kad jam gali būti daugoka vandens šiuo metu.

Leave a Comment