Leptospermum scoparium 'Charmer' žiedai

Šluotinis sėklutis (Leptospermum scoparium)

<em>Leptospermum scoparium</em> 'Charmer' žiedai

Leptospermum scoparium žiedai. Balandžio pabaiga.

Šluotinis sėklutis (Leptospermum scoparium) dar vadinamas ‘Manuka’ (iš maorių k.); angl. New Zealand teatree, Australian myrtle. Australišku arbatmedžiu vadina ir Leptospermum ir Melaleuca genčių kai kurias rūšis. Abeji tinka formavimui. Panaši lapų forma, skiriasi žiedai.

Šeima: mirtiniai (Myrtaceae).

Paplitimas: Australija, Naujoji Zelandija.

Priežiūra: Tėvynėje sėklučiai auga ir kaip krūmai, ir kaip neaukšti medžiai. Vidutinio klimato juostoje tai mėgstami kubiliniai augalai. Bijo šalčio, todėl prieš pirmas šalnas reikia įnešti į vidų. Žiemoja vėsioje, šviesioje patalpoje, maždaug 5-10 laipsnių temperatūroje. Vasarą išnešti į balkoną ar terasą. Geriausiai auga saulėtoje vietoje. Žydi gegužės – birželio mėn. Laistyti minkštu vandeniu. Vasarą gausiai, žiemą tik tiek, kad neišdžiūtų šaknų gniužulas. Nemėgsta kalkių.

Saikingai tręšti nuo kovo iki rugpjūčio mėn. maždaug kartą per dvi savaites trąšomis, skirtomis rūgščiamėgiams augalams. Persodinti į rūgščią purią žemę, būtinas geras drenažas.

Dauginami auginiais ir sėklomis. Jos labai smulkios, todėl tik paberiamos drėgnos žemės paviršiuje ir uždengiamos stiklu ar skaidria plėvele.

Genėti galima po žydėjimo arba prieš žiemojimą. Dėl smulkių lapų ir žiedų tinka mame bonsai formavimui. Tik negalima vienu metu genėti ir trumpinti šaknis – augalas gali sustresuoti ir žūti. Geriau tai daryti palaipsniui. Dar vienas trūkumas, kad sėklučiai neatželia iš senos medienos, todėl negalima stipriai genėti.

Leptospermum scoparium žemaūgė forma

Šluotinio sėklučio žemaūgė forma. Rugpjūčio pradžia.

Leptospermum scoparium 'Charmer' pavasaris

Šluotinis sėklutis ‘Charmer’ 2012 balandžio pabaigoje.

Leptospermum scoparium 'Charmer' vasara

Šluotinis sėklutis ‘Charmer’ 2012 rugpjūčio pradžioje.

Šluotinis sėklutis žydi

Šluotinis sėklutis žydi. Balandžio mėn. pabaiga.

Šluotinio sėklučio kita pusė

Šluotinio sėklučio kita pusė. Balandžio pabaiga.

Nuotraukos ir tekstas:
Daiva Savikevičiūtė

Leave a Comment