F. microcarpa. Pašalinus kiminus nuo substrato paviršiaus.

Augalas ant akment 3/3

Augalas ant akmens 1/3

Augalas ant akmens 2/3

Ficus microcarpa. Augalas ant akmens. Dar gegužės pradžioje šis blizgusis fikusas buvo „pasodintas“ ant pemzos luito tikintis, kad po keleto mėnesių jis prigis, o mes turėsime medį ant akmens. Šis laikotarpis kiek užsitęsė dėl mano kaltės, nes niekaip neprisiruošiau patikrinti, kaip gi ten vyksta tas šaknijimosi procesas. O ir augti fikusui teko nepakankamai gerose sąlygose.
Ficus microcarpa ant akmens. Tinkamai įsišaknijęs.

Nors antžeminė dalis nuo šviesos stygiaus kiek peraugo ir ištįso, tačiau šaknys, kaip pamatysite, tik dar geriau įsitvirtino. Kaip ten bebūtų – nėr to blogo, kas neišeitų į gerą. Kadangi prieš Kalėdas reikia baigti visus nebaigtus darbus, tai metas būtų ir šio fikuso šaknis atidengt nuo kiminų.

Augalas apaugo pemzą ir įaugo į substratą pakankamai stipriai. Dabar jį galima pakelti už kamieno su visu vazonu. Vadinasi šaknų substrate jau pakanka ne tik augalo svoriui išlaikyti, bet ir jį išmaitinti.

F. microcarpa auginimas ant akmens Pradedant kiminų nuėmimą, būtina juos sudrėkinti. Kodėl? Sausi kiminai dažnai sulimpa. Jei trauksime juos sausus, galime tiesiog nupešti smulkesnes šakneles. Ir sudrėkinti reikia gerai, net jei atidengiant šaknis kur būtų užsilikęs sausas kiminų lopinėlis, supurkškime jį vandeniu ir luktelkim, kol vanduo įsigers.
F. microcarpa. Samanų tvirtinimo šalinimas.

Taigi, nukerpam laikiusius samanas siūlus ir pincetu (ar pirštais) atsargiai pradedam pešiot kiminus nuo viršaus.

F. microcarpa atidengtos šaknys Nuimami tik tie kiminai, kurie yra virš substarto paviršiaus. Nevertėtų bandyti jų ištraukti iš po akmens. Jie ten ilgainiui arba supus, arba juos pašalinsim persodinimo metu. Traukiant samanas iš po pemzos, galime pažeisti smulkias šaknis. Paprasčiausia yra atidengus kiminų sluoksnį, juos atsargiai ties substrato paviršiumi nukirpti.

Comments

  1. Jogaila

    Ne visos istorijos tęsiasi be galo. Kartais sustojama ir ties pusiaukele 🙂

  2. Aurimas

    Manau būtų visai įdomu pamatyti, kaip šis fikusas atrodo po metų. Nes ši idėja tikrai gera. Iš datos sprendžiant, jau ir praėjo kažkur metai.

Leave a Comment