Japoninė lanksva (Spiraea japonica)

Japoninės lanksvos (Spiraea japonica) ‘Goldflame’ formavimo eiga

 

Iškasta nugenėta japoninė lanksva

Ši lanksva buvo skirta mano sodui, išauginau ją iš auginio maždaug 1995. 2002 metų žiemos pabaigoje norėdamas pastatyti naujų pakylų bonsai medeliams iškasiau augalą ir pastebėjau, kad jis turi įdomų kamieno pagrindą ir natūraliai plokščią šaknų sistemą su gerai pasklidusiomis šoninėmis šaknimis.

Augalo šaknys buvo patrumpintos ir jis pasodintas į plokščią terakotinį konteinerį. Šakelių raizginys buvo išretintas paliekant 3 būsimus kamienus.

Japoninė lanksva (Spiraea japonica) pradedama formuoti kaip bonsai medelis. 2003 birželis. Augalas puikiai atsigavo po iškasimo. 2003 metais buvo nuolat šalinamos vis pasirodančios atžalos ant kamienų pagrindų. Ploni ištįsę stiebai būdingi lanksvoms. Tai krūmai, ne medžiai, ir paprastai nesuformuoja storų kamienų. 2003 metų žiemą, kai augalas buvo akivaizdžiai atsigavęs po stipraus praėjusios žiemos genėjimo, jis buvo pasodintas atgal į atvirą gruntą, kad pabandyti sustorinti tris kamienus.
Japoninė lanksva žydi sode. 2005 rugpjūtis. Praėjus dvejiems metams augalas turėjo būti iškastas vėl, kad atlaisvinti vietą sode. Ne pats geriausias metas persodinimui tačiau, žinodamas kokia plokščia augalo šaknų sistema galėjau saugiai tai atlikti.
Bonsas iš japoninės lanksvos (Spiraea japonica). 2005 rugpjūtis. Praėjus kelioms valandoms medis pasodintas į plokščia terakotos konteinerį prieš tai iš šaknyno išvalius senąjį substratą. Nors augalas jautėsi puikiai ir toliau augo artėjant rudeniui, tai nerekomenduojamas persodinimo laikas! Reguliariai šalinant pasirodžiusias atžalas (o jų kasmet pasirodydavo vis mažiau ir mažiau), likę trys kamienai per pastaruosius 2 metus gana pastebimai sustorėjo.
Bonsai japoninė lanksva (Spiraea japonica) žydi. 2006 birželis. Medelis žydi. Pavasarį augalas buvo pasodintas į netradicinį ovalų konteinerį, pagamintą Vic Harris iš Erin Pottery. Rausvai ruda vazono spalva idealiai atitiko žievę. Šiemet augalas pasodintas gana giliai vazone, kad padėti vystytis nebari/paviršinėms šaknims. Viliuosi jos augs pakankamai gerai ir kitais metais bus galima iškelti į substrato paviršių.Dabartinis medelio aukštis 30 centimetrų.
 Japoninės lanksvos žiedynas  Kad medelis žydėtų jam buvo leista laisvai augti nuo pat to momento kai pavasarį išsprogo lapai. Žydėjimui pasibaigus augalas bus stipriai nugenėtas ir lapija spės ataugti iki sezono pabaigos.
 Japoninė lanksva (Spiraea japonica) bonsai.  2006 lapkritis: Lanksvų lapija rudenį dažnai nusidažo puikiomis spalvomis.
 Japoninė lanksva (Spiraea japonica)
2007 balandis: augalas nuolat stebina savo besikeičiančia išvaizda keičiantis sezonams.
Bonsai japoninė lanksva (Spiraea japonica)
2007 žiema

Harry Harrington

Parengta pagal www.bonsai4me.com

Leave a Comment