Bonsai sodas

Japoniškas sodas Mažučiuose

Patogesnė galimybė pirmą kart aplankyti kuriamą didžiausią japonišką sodą Europoje išpuolė tik šiemet. Lankiausi jame liepos mėnesį. Paskubom telefone perskaitęs kelio aprašymą ir pasitikslinęs vienoje Šventosios degalinėje, leidausi ieškoti Darbėnų bažnyčios.

Neprivažiavus Darbėnų, ties Lazdininkais, aptikau pirmąją nuorodą vedančią link japoniško sodo. Ji nukreipia važiuoti 6 km. žvyrkeliu pro Lazdininkų tvenkinį. Ir, mano nelaimei, visi šie kilometrai tuo metu buvo vadinama „tarka“, kuria turėtu automobiliu nebuvo įmanoma sumažinti diskonforto nei važiuojant greitai, nei lėtai. Pakentėjus apie 4 km. tolumoje pasirodė kuriamas japoniškas sodas.

Iš toliau jis dar neprimena nuotraukose matomų senų japoniškų sodų, bet reikia suprasti, kad sodas dar net nėra jaunas. Jis dar tik kuriamas. Kai kurie sodo objektai planuojami atidaryti tik 2020 metais. Nepaisant to, nuo statybų pradžios 2007 metais, jau padaryta labai daug. O užmojai 16 ha plote kurti tokį sodą – tikrai dideli. Vis tik, iš nugirsto lankytojų pokalbio tapo aišku, kad ne visi čia atvykstantys randa tai ko tikisi.

Baigiant atvykimo temą, kelias pro Darbėnus kiek ilgesnis, tačiau didesnioji jo dalis asfaltuota ir žvyrkeliu tektų važiuoti apie 2,5 km.

Apytikslės sodo koordinatės: 56.030051, 21.209011

Japoniškas sodas SAMOGITIA

Japoniškas sodas – tai neatsiejama japonų kultūros dalis. Per amžius jis apjungė religiją, meną ir pagarbų požiūrį į gamtą. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose japoniškas sodas minimas VIII amžiuje.

Mūsų sodas pradėtas kurti 2007 m. kaip didžiausias (16 ha) japoniškas sodas Europoje. Svajonė jį įkurti gimė iš noro parodyti meilę savo tėviškės Žemaitijos gamtai ir padėkoti Žemei Motinai. Sužinojęs apie idėją Mokytojas Hadžime Vatanabė priėmė ją kaip iššūkį ir kartu su savo komanda entuziastingai ėmėsi idėją įgyvendinti. Projektas yra vykdomas tik privačiomis lėšomis ir iš paramos.

Tai – susikaupimo ir savęs pažinimo vieta. Tikimės, kad ir Jums mūsų sodas taps vieta, kur susitiksite su Grožiu ir Harmonija.

Daugiau informacijos rasite sodo tinklalapyje japangarden.lt

Leave a Comment