'Bijou' žiedas

Šparaginiai žirniai ‘Bijou’

Šparaginiai žirniai daržeŠparaginiai žirniai – tai tie patys sėjamieji žirniai (Pisum sativum), tačiau šparaginių veislių ankštys ne gliaudomos, o valgomos visos neišgliaudžius. Angliškai vadinamos mangetout peas.

Veislė ‘Bijou’ viena iš dviejų mano šiemet auginamų šparaginių veislių (antroji ‘Golden Sweet’). Pasak pardavėjų tai sena (minimi 1880 metai), buvusi populiari ir šiuo metu praktiškai išnykusi veislė. Taip pat rašoma, kad jų žalios ankštys gali užaugti iki 18 centimetrų ilgio.

Šiuos sėjau kovo viduryje, darže, tiesiai į vietą, kurioje jie turėjo augti, kartu su ‘Golden Sweet’. Sudygo didžioji dauguma ir šie žirniai kėlė daug mažiau problemų nei žemaūgiai žirniai. Jų kažkodėl beveik nelietė straubliukai (Sitona lineatus).

Bambukines kartis kopti įrengiau tik jiems paaugus, bet patys žirniai nelabai kabinasi ten kur reikia. Vyraujantys vėjai vieną žirnių eilę vis pūtė į bambukinės „palapinės“ vidų, kitą – lauk iš „palapinės“. Teko jiems padėti pradžioje ir beveik visus augalus rišau prie įrengtų atramų. Kad nepažeisčiau stiebų ir nenulaužčiau viršūnių, prie bambukų rišau lapus. Nulaužus viršūnę jie išleistų naują, bet augalo vystymasis būtų pristabdytas ir derliaus tektų laukti ilgiau.

'Bijou' žiedasBirželio viduryje pradėjau skinti pirmasias ankštis, bet nebuvo panašu, kad jos pasiektų 18 cm ilgį. Dėl man nežinomų priežasčių dalies augalų ankštys buvo šiek tiek deformuotos, šiek tiek susiraukšlėjusios ir perlinkusios. Tik vieną ankštį radau parodinės išvaizdos ir apie 14 cm ilgio.

Žydėjimas baigėsi greitai ir birželio pabaigoje galima buvo matyti derliaus pabaigą. Liepos mėnesio pirmosiomis dienomis dar yra šiek tiek augančių ankščių, bet augalai jau pradėjo gelsti ir žiūriu ne kurias skinti, o kurias palikti sėklai.

‘Bijou’ ankštys gerokai didesnės nei kartu auginamų ‘Golden Sweet’, bet šiemet grįžęs iš daržo sveriu surinktą derlių ir iš maždaug vienodo kiekio abiejų veislių augalų prirenku panašų svorį ankščių.

Skaitant atsiliepimus internete galima pamanyti, kad tai viena geresnių šparaginių žirnių veislė. Kai kurie sakosi nieko kito nebeauginsiantys. Man, vistik, ‘Golden Sweet’ labiau patiko. Žmonai – ‘Bijou’.

Vistik, esu patenkintas bandymais auginti šparaginius žirnius ir jie tikrai papildo mūsų šeimos racioną. Jie užima tiek pat vietos kaip raudonžiedės pupelės (Phaseolus coccineus), kurias auginau pernai ir šiemet nebeauginu, bet naudos, mano manymu, iš žirnių gerokai daugiau.

Leave a Comment