Dekoratyvinių augalų dauginimas: gyvašakės ir skiepijimas

Žurnalas. Dekoratyvinių augalų dauginimas.

Prekyboje pasirodė žurnalas apie vegetatyvinį dekoratyvinių augalų dauginimą. Paprasčiau kalbant – dauginimas gyvašakėmis. Svarbus dauginimo būdas, kadangi kalbam apie dekoratyvinius augalus, įvairiausias veisles nuo rūšinių augalų besiskiriančias lapijos spalvomis, žiedų ir augimo formomis ir pan. Žinia, dauginant generatyviškai (sėklomis) nauji augalai dažniausiai pastebimai skiriasi nuo motininio augalo. Eilinio daugintojo tikslas dauginant patinkantį augalą – turėti tokį patį, todėl dauginimas sėklomis šiuo atveju netinka.

Tai turbūt vienas smagiausių užsiėmimų sode. Ir, nors daugelis dauginimu užsiima šiltesniuoju metų laiku, turint pakankamai žinių tuo galima užsiimti ištisus metus.

Kai kuriuos augalus galima padauginti tiesiog įbedus šakelę į drėgną daržo žemę. Kitiems svarbus dauginimo laikas, substratas, naudojamų ūglių amžius, lajos vieta iš kurios kerpate ūglius dauginimui, stimuliatorių naudojimas, dirbtinis rūkas ir pan. Viskas nuosekliai išdėstyta žurnale.

Be to, pasakojama ir apie dekoratyvinių spygliuočių bei lapuočių skiepijimą. Net ir dažniau besisukiojantys sode yra girdėję apie skiepijimą, bet galvoja, kad tai kažkas panašaus į skiepus nuo gripo. Net jei žino kaip tai atliekama, prisibijo patys išbandyti tokį dauginimo būdą.

Turint pakankamai žinių tai tiesiog įgudis.  Įvaldyti skiepijimą galima tik skiepijant ir tai bus daug lengviau kai po ranka turite kur pasitikslinti kada, ką ir kaip. Leidinyje susipažinsit su pagrindiniais, dažniausiai naudojamais skiepinjimo būdais.

Žurnalo turinys

Augalų dauginimas gyvašakėmis

Gyvašakių tipai. Renkame vietą. Paruoškime substratą. Laikas rinkti ūglius. Kokie turi būti ūgliai? Gyvašakių karpymas. Kur ir kaip laikyti? Paruošimas sodinti. Ar naudosime augimo stimuliatorius? Gyvašakių sodinimas. Be drėgmės nėra gyvybės. Prietaisai – geri pagalbininkai. Palanki temperatūra. Šviesos turi užtekti. Papildomas tręšimas. Apsauga nuo ligų. Kai kurie netinkamo gyvašakių auginimo požymiai.

Spygliuočių skiepijimas

Kada skiepyti spygliuočius? Į ką skiepyti? Skiepytos introdukuotos pušys – atsparesnės šalčiui. Kartais apsieiname ir be skiepijimo. Kaip parinkti poskiepius? Poskiepių paruošimas. Kada ir kaip ruošiame ūglius? Kaip laikyti ūglius iki skiepijimo? Instrumentai ir medžiagos. Paruošiame įskiepius ir poskiepius. Skiepijimas – atsakingas darbas. Tvirtai užrišame juostelę. Dirbkime sparčiai. Pirmieji skiepų priežiūros žingsniai. Aprišalas įskiepį gali ir pražudyti. Genėdami nepersistenkime. Ką daryti, jei skiepai atrodo prigiję, bet auga blogai?

Skiepijame dekoratyvinius lapuočius

Skiepijimo laikas. Į ką skiepyti? Parenkame poskiepius. Ruošiame ūglius skiepams. Priemonės ir medžiagos. Skiepūglių paruošimas. Priglaudimas. Sudūrimas ir pagerintas sudūrimas. Skiepijimas „į kelmą“. Akiavimas. Skiepų priežiūra.

Leave a Comment