Liepa Osle

Oslo liepos (Tilia)

Liepa OslePirmą kart besilankant Osle užkliuvo formuojamos liepos. Dar buvo netekę tokių niekur matyti. Lietuvoje akį buvo patraukę tik Laisvės alėjos (Kaunas) mažalapių liepų formuojama alėja ir Kėdainių rajone sužemintos ir skėčio forma formuojamos liepos privačioje valdoje.

Pirmojo varianto labai kūrybišku nepavadinsi ir prilygsta aukštos gyvatvorės priežiūrai, tačiau tai suteikia tvarkos ir šviesos gatvėje ir yra sąlyginai nebrangu. Kažką panašaus galima pamatyti ir Osle (pažymėta žemėlapyje), bet čia ne apie tai.

Antrasis atvejis kiek įdomesnis ir galima savininkus tik pagirti, bet tai jau asmeninės iniciatyvos. Nuotraukas galima pamatyti įraše apie liepas http://www.sodininkas.com/blog/augalai/liepos-tilia/

Oslo liepų formavimas nėra kažkieno saviveikla, o suderintas ir kryptingas darbas. Ir užkliuvo jos ne man vienam. Bandant ką nors sužinoti apie jas internete nieko doro neradau, išskyrus vieną kitą nuotrauką ir komentarus žmonių, niekaip nesuprantančių kas tai per medžiai ir kaip jie auga…

Formuojamų augalų išvaizda nepriklauso nuo pačių augalų. Ji priklauso nuo juos formuojančių žmonių vaizduotės, supratimo ir žinių. Oslo liepos taip pat stebina savo išvaizda tik dėl to, kad jas formuoja tokį formavimo būdą įsisavinę specialistai ir tai nėra pavieniai augalai.

Tiesa, reikia pabrėžti, formavimo išskirtinumas pastebimas medžių ramybės laikotarpiu. Gal dėl to internete pavyko aptikti tik liepų nuotraukas žiemos metu. Vasarą niekam jos nekrenta į akis, nes atrodo pusiau natūraliai, pusiau tvarkingai. Būdamos panašaus aukščio ir formos, eilėse jos gal ir neišsiskiria miesto erdvėje, nes daugeliui toks ritmas gan įprastas.

Buvau užklaustas kaip tokius medžius suformuoti ir planavau šiame įraše parodyti bent kai kuriuos tarpinius formavimo etapus, bet taip ir vėl Kalėdų galim sulaukti. Todėl šis įrašas yra koks yra ir patalpinu nuotraukas galerijoje smalsuolių apžiūrai be išsamesnių instrukcijų. Stengsiuos papildyti įrašą ir nuotraukų galeriją.

Oslo liepų nuotraukos

Žemėlapis gal ir būtų nereikalingas, bet Google žemėlapių galimybė dairytis po gatvę puikiai papildys įrašą. Žemėlapio gatvės vaizduose liepos pilnai sulapojusios ir nebesimato šakų struktūros. Pažymėtos tik trys vietos, kur buvo darytos šiuo metu galerijoje patalpintos nuotraukos, bet jų galima išvysti gerokai daugiau keliaujant gatvėmis.  Ne visi medžiai buvo nugenėti juos apžiūrinėjant, bet stebint belapius augalų vainikus galima buvo aiškiai matyti jog jie anksčiau buvo formuojami tokiu pat principu.

Tiesa, du žymekliai Bygdoy iškyšulyje priklauso ankstesniam įrašui apie Norvegijos kultūros istorijos muziejų ir augalų nuotraukos yra kitame nuotraukų galerijos kataloge. Bet juos taip pat galima apžiūrėti žemėlapio gatvės vaizduose.

Penktasis žymeklis (Oslo centre) yra be nuorodų ir nuotraukų. Tai vieta, kurią minėjau šio įrašo pradžioje. Formuojama liepų siena. Ją taip pat galima apžiūrėti žemėlapyje.

Nuotraukos: T.A.


Žiūrėti Oslo liepos didesniame žemėlapyje

Leave a Comment