North of England Bonsai display

RHS Hampton Court Palace Flower Show 2015 bonsai 3

Tai trečiasis ir paskutinis įrašas apie šiemet vykusioje Hampton Court Palace gėlių parodoje buvusias bonsai ekspozicijas.

Ši bonsai medžių kolekcija priklauso North of England Bonsai ir buvo apdovanota paauksuotu sidabro medaliu (silver-gilt).

Tarp tradicinių bonsai formavimui naudojamų rūšių mano dėmesį atkreipė du medžiai formuojami iš vienapiestės gudobelės (Crataegus monogyna). Tai daugeliui gerai žinoma rūšis auganti krūmu ar nedideliu medžiu. Lietuvoje dažna, auga savaime. Kadangi nebijo formavimo ir greitai sutankėja kartais naudojama gyvatvorėms įveisti. Be to, jauni augalai gyvatvorėms nėra brangūs. Dėl šių priežasčių tikėtina, kad kai kuriems besidomintiems bonsai medelių formavimu gali pasitaikyti galimybė įsigyti senesnių augalų iš senų gyvatvorių arba gal viena kita gudobelė ne vietoje auga jūsų valdose. Tai gera proga išbandyti naujas bonsai medelių formavimo technikas ir geresnis būdas nei vaikytis egzotinių medžių sėklų tikintis kada nors iš jų užauginti nuotraukose matomus medžius. Trumpiau tariant – atkreipkite dėmesį į lengviau pasiekiamus ir šalia esančius medžius.

Paminėdamas naujas technikas turėjau galvoje pradedančiuosius bonsai augintojus ir laikotarpį, kada nuo sėklų daiginimo žengiama link medžių formavimo. Nuotraukoje matoma vienapiestė gudobelė, turinti išbalintą negyvą kamieno dalį (shari), gali būti geras pavyzdys. Kalbant apie įprastą medžių formavimą dažniausiai kalbama tik apie genėjimą. Bonsai mene – tai kur kas daugiau.

Šioms nuotraukoms galioja Creative Commons Attribution licencija. Tai reiškia, kad naudodami šias nuotraukas saviems tikslams privalote nurodyti atorystę. Šiuo atveju – sodininkas.com svetainę.

Nuotraukos: T.A.

Leave a Comment