Girgžda batutas?

Turbūt tik nedidelė dalis naujų batutų savininkų pagalvoja apie šios konstrukcijos metalinių sujungimų sutepimą prieš surenkant. Nepaisant spaudimo iš vaikų pusės pagreitinti batuto statybą, geriau skirti šiek tiek laiko šiam reikalui.

Praėjo dar tik pora mėnesių po Kalėdų, kada ir atsirado batutas, o įkyrus girgždesys kartais atrodo nepakeliamas. Vaikų neturintys kaimynai turbūt taip pat nesidžiaugia šita „muzika“. Nesidžiaugčiau ir aš, net turėdamas batutą kieme, jei nuolatinis girgždesys sklistų iš už kitos tvoros pusės. O geresni orai ir ilgesnės dienos dar tik ateina.

Girgždesys atsiranda dviem sausom metalinėm dalim besitrinant vienai į kitą. Pradžioje galvojau, kad garsas sklinda iš taškų, kur į apskritą rėmą įkabintos spyruoklės. Atidžiau apžiūrėjus pasirodė, jog triukšmo šaltinis yra batuto rėmo sujungimai, kur vamzdžiai susimauna vienas į kitą. Taip pat, taškai, kur varžtais prie rėmo pritvirtinti vertikalūs, tinklą laikantys, vamzdžiai.

Idėja išardyti batutą ir sutepus vėl surinkti visai nežavi, todėl pirmiausia išbandžiau purškiamą tepalą WD40. Tam skirtu šiaudeliu supurškiau visas jungtis, kurias galėjau pasiekti, neliesdamas spyruoklių (mat jas pirma reik atidengti).

Varvantis tepalo perteklius rinks dulkes ir purvą, tad pasiruoškite kad ir popierinių rankšluosčių pertekliui nuvalyti.

Paaiškėjo dar viena girgždėjimo priežastis. Kadangi batutas stovi ant vejos, nieko nuostabaus, kad jo kojos išmušė duobes žemėje ir nebėra vienoje plokštumoje. Pakišus keleta lentgalių po ore pakibusiomis kojomis, girgždesys pastebimai sumažėjo. Praktiškai pranyko šokinėjant batuto centre (žinoma, centre nieks nešokinėja).

Po minėtų veiksmų rezultatu nebuvau sužavėtas, nors ir pokyčiai juntami. Turbūt prireiks šiek tiek laiko, kol tepalas pasieks gilesnias sujungimų vietas. Arba… teks ardyti.

Praėjo savaitė po tepimo ir šį savaitgalį girdimą triukšmą apibūdinčiau kaip priimtiną. Galėtų būti geriau, bet pastangos nenuėjo veltui. 

Vienintelis minusas – pasak dukros, dingus girgždesiui batutas nebe taip gerai išmeta į orą :D.

Nuotraukos pakeliui.

Leave a Comment