Daržas+Sodas+Namai 2012 Nr.11 (191)

Laikraščio Daržas+Sodas+Namai 2012 Nr.11 (191) viršelis‘Apie rugpjūčio mėnesio darbus sode darže ir gėlyne’ – straipsnyje aprašomi: aviečių, serbentų ir agrastų krūmų genėjims; darbai braškynuose; šaltalankių uogų rinkimas ir jų naudojimas; agurkų tręšimas atsižvelgiant į vaisių deformacijas; česnakų ir svogūnų iškasimas; trumpai apie pomidorus ir darbus gėlyne.

‘Rugpjūtis ir liaudies pastebėjimai’ – daug pasako skyrelio pavadinimas. Taip pat apie šio mėnesio pavadinimo kilmę.

‘Apie pakartotiną daržovių sėją’ – kaip tai daroma su ridikėliais, ridikais, įvairiomis salotomis, ropėmis.

‘Kambariniai augalai vasarą’ – kambarinių augalų auginimas lauke vasaros metu. Ko vengti, kaip nepakenkti, laistymas, praktiški patarimai.

‘Apie augalų priežiūrą vasarą’ – daržovių priežiūra. Daugiausia apie pomidorų tręšimą ir laistymą, peraugusių agurkų vaisių šalinimo svarbą.

‘Kaip kovoti su fitoftoroze?’ – tai bus įdomu pomidorų augintojams. Šiltnamių priežiūra, kova su šia grybine liga, profilaktika, tręšimas, rudens darbai šiltnamyje.

‘Braziliškoji kuprelė’ – trumpame straipsnyje minima Bocydium globulare. Apie augalų sultimis mintančias kuprotasias cikadas (Membracidae) ir neįprastos jų išvaizdos priežastis, paplitimą, kitokie faktai.

‘Apie pasvirusius į šoną vaismedžius’ – kodėl jie svyra, sodininkų daromos klaidos, galimi problemos sprendimo būdai.

‘Sodybas puošiančios piktžolės’ – žodžio „piktžolė“ apibrėžimas; trumpai aprašomos garšvos, gysločiai, kraujažolės, vaisginos, dobilai.

‘Mėnulio kalendorius’ – minučių tikslumu kokiame zodiako ženkle yra Mėnulis. Taip pat Mėnulio fazės. Sodo ir daržo darbai pagal Mėnulio kalendorių.

‘Japoniškosios garstyčios’ – bastučių genties (Brassica) prieskoniniai augalai. Minimos ‘Mizuna’ ir ‘Mibuna’.  Apie jų auginimą.

‘Braškių auginimas šiene’ – kaip įrengti paaukštintas lysves ir kaip sluoksniuoti skirtingas medžiagas išvengiant didesnio žemės kiekio atsivežimo.

‘Skaisteniai’Pyrethrum. Trumpai apie lotyniško genties pavadinimo kilmę, biologiją. Aprašomi: gražusis skaistenis (Pyrethrum pulchrum), stambialapis skaistenis (P. macrophyllum), rožinis skaistenis (P. roseum), hibridinis skaistenis (P. hybridum), skėtinis skaistenis (P. corymbosum).

‘Žydinti pieva sodyboje’ –

‘Kaip pagausinti derlių nedideliame sklype?’ –

‘Apie kriaušes’ –

‘Braškių auginimas balkone’ –

‘Kaip augalus apsaugoti nuo kenkėjų ir ligų nevartojant nuodingųjų cheminių medžiagų?’ –

‘Kaip greitai padėti augalams?’ –

‘Apie trąšas ir kovą su augalų kenkėjais’ –

‘Dar kartą apie piktžolių naikinimą’ –

‘Apie nykštukinius vaismedžių poskiepius: jų privalumai ir trūkumai’ –

‘Grakštūs pūsliai’ –

‘Kaip kovoti su amarais?’ –

Leave a Comment