Japoniško sodo idėja

Žurnalas Japoniško sodo idėja.

Žurnalas buvo išleistas 2004 metais.

Japoniškas sodas – tarsi tobulas meno kūrinys‘ – japoniškų sodų kūrimo istorija, filosofija, paskirtis, kūrimo modelis, komponavimo būdai, skirtumai tarp japonų, kinų ir europiečių sodų.

‘Kerintys ir paslaptingi sausieji sodai’ – apie sausųjų sodų esmę, piešinius žvyre, simbolių „vėžlys“ ir „gervė“ kūrimas, sausojo krioklio įrengimas.

‘Akmuo sode – tobulumo įvaizdis’ – akmenų komponavimo taisyklės, jų parinkimas pagal dydį, formą bei faktūrą, parinktų akmenų taisyklingas išdėstymas.

‘Rūko šviesos vaizdiniai’ – dailininkės Dalios Dokšaitės tapyba naudojant sumi-e techniką.

‘Pirmieji kruopštaus darbo žingsniai’ – pagrindiniai japoniškų sodų kūrimo principai. Apie būtinus – harmoningumą, proporcingumą, asimetriją, saikingumą, natūralumą.

‘Ką slepia arbatos purslas?’ – apie arbatos gėrimo ceremoniją ir nuo jos neatsiejamą arbatos sodą. Koks šis sodas turi būti ir kaip jį prižiūrėti.

‘Tvenkinys sode – ramybės oazė’ – vandens telkinio įrengimas sode, schema, telkinio su sala schema.

‘Nerimstanti upelio ir krioklio dvasia’ – kaip įsirengti krioklį ar upelį.

‘Takelis, priverčiantis sustoti’ – europietiškų ir japoniškų sodo takų skirtumai, naudojamos medžiagos ir teisingas jų naudojimas, kokie turi būti japoniški takai.

‘Tvorelės ir vartai – sodo sargai’ – kuo įrėminsite savo sodą. Japoniškų sodų tvorelių tipai ir paskirtis, bambukinių tvorelių gaminimo schemos. Vartų simbolika japoniško stiliaus sode.

‘Machiai – kad laukimas neprailgtų’ – tai dar vienas arbatos sodo elementas, primenantis mūsų pavėsines. Kaip parinkti vietą ir įsirengti šį nesudėtingą statinį.

‘Mediniai statiniai – patogu ir akiai gražu’ – suolai, atramos, mediniai grindiniai, jų funkcijos, įrengimas. Medinių lentų grindinio schema.

‘Tiltai jungia ir vienija’ – tiltelių sode tipai, medžiagos, paskirtis.

‘Vilkdalgių karaliją valdo… zigzaginis tiltas!’ – pelkėto sodo įrengimas jei neturite tam tinkamos vietos savo valdose ir zigzaginio tilto gamyba. Zigzaginio tilto schema.

‘Tsukubai, sotsu – egzotika dvelkia ne tik pavadinimai’ – apie neatsiejamus japoniško sodo atributus, pavadinime minėtus ir sotsu vandens įrenginius. Jų gamyba ir paskirtis.

‘Skulptūros japoniškame sode’ – japonų požiūris į sode naudojamas bronzines gervių, vėžlių ir kitokias skulptūras. Apie jų estetikos ir praktinės naudos supratimą.

‘Jaudinanti žibinto galia’ – akmeniniai žibintai, jų sandara, tipai ir panaudojimas japoniškame sode. Sodo apšvietimas.

‘Sodo augalų darna’ – augalų, japoniškam sodui, parinkimo subtilybės, kompozicijos, žalios spalvos svarba, medžių genėjimo priežastys ir pan.

‘Mažo sodo maži medeliai’ – medžių, mažam sodui, parinkimas. Kaip jie genimi, kaip kasmet prižiūrimi.

‘Bonsai pagyvins sodą’ – bonsai medeliai sode, jų eksponavimas, priežiūra, genėjimas.

‘Spalvų žaismas pavasario ir rudens soduose’ – metų laikų kaita japoniškame sode. Metų laikų zonų kūrimas ir tinkamų augalų rūšių bei veislių parinkimas.

Leave a Comment