Kasdieninis darbas sode. Praktiški patarimai.

Knyga 'Kasdienis darbas sode'Žiema, geras laikas atnaujinti ir gilinti žinias. Geros (čia turiu galvoje keletą dalykų ir tiesioginę žodžio ‘geras’ reikšmę) knygos yra turbūt geriausias informacijos šaltinis. Radau laiko peržvelgti savo senasias knygas ir čia apie vieną gerųjų.

Tai turbūt viena iš knygų, atvedusių mane iki šitų žodžių rašymo. Dar vaikystėje, pirmą kart ją vartant, ji paliko žymų įspūdį ir plačiau atvėrė akis. Puiki savo paprastumu, gausiomis ir įvairiapusėmis žiniomis, prieš akis vaizdus kuriančiomis gausiomis ir nuotaikingomis iliustracijomis, kurių turbūt negalėjo nupiešti dailininkas, pats nebūdamas sodininku (Hans Preusse).

Autorius: Franc Biomig (Franz Böhmig)

Kita informacija: ISBN 5-420-00165-9; 464 psl.; Išleista 1988 m. (vertimas iš 13-ojo vokiško leidimo); leidykla „Mokslo“; knyga kietu viršeliu.

Kaina: Nebežinau iš kur gavau savo knygą. Peržvelgus internete, galima rasti skelbimų nuo 10 lt. nesiekiančių iki 30 lt. (ir daugiau, iš visokių bepročių). Gaila, paskubomis ieškant, neradau galiojančio skelbimo. Tikrai turėtų būti įmanoma įsigyti pas senomis knygomis prekiaujančius įvairiose specializuotose (sodas, daržas ir pan.) mugėse, parodose. Eiliniame knygyne šiuo metu šios knygos nerasite.

Papildyta: Gauta informacija, kad knyga buvo pakartotinai išleista (tiksliai neaišku prieš kelis metus)  ir jos kaina buvo 33-36 litai. Knygos viršelis skiriasi. Už informaciją ačiū Daivai S.

Anotacija: „Ši knyga – raktas į žaliąjį rojų, kurį Jūs galite susikurti prie savo namų ar kolektyviniame sode. Visais sodininkystės, daržininkystės, gėlininkystės, aplinkos tvarkymo klausimais Jums patars, konsultuos patyręs vokiečių sodininkas, geras šios srities specialistas, F. Biomigas. Siūlomos knygos VDR išėjo 13 leidimų.

Knyga, kaip ir metai, suskirstyta į 12 skirsnių. Pateiktuose 2057 patarimuose aprašomi svarbiausi mėnesių darbai. Tai savotiškas kalendorius-žinynas, kuriame ir pradedantysis, ir patyręs sodininkas ras visa, ko jam reikia.“

Citata: „Aprašoma, kaip tvarkyti aplinką, auginti įvairias gėles bei dekoratyvinius augalus. Vertime ne visų dekoratyvinių augalų vardus galėjome pateikti lietuviškai. Originale taip pat kai kur vartojami tik lotyniški pavadinimai. Knyga gausiai iliustruota, tačiau kai kurios originalo iliustracijos yra labai simboliškos bei alegoriškos. Dalis jų, mažiau suprantamų ir nedaug paaiškinančių aprašomą dalyką, taip pat spalvotos, sutikus VDR leidyklai, nespausdinamos.

Lietuvišką tekstą peržiūrėjo, lygino su originalu ir kai kuriuos komentarus parašė Lietuvos vaisių ir daržovių ūkio mokslinio tyrimo instituto bendradarbiai Genovaitė Švirinienė ir Stasys Švirinas.“

Turinys: Knyga suskirstyta pagal mėnesius nuo sausio iki gruodžio. Kiekvieno mėnesio patarimus sudaro: bendroji dalis, daržas, sodas, gėlynas, kambarinės gėlės. Turinyje išskirtos šios penkios dalys ir prie kiekvienos nurodyti mėnesiai, patarimų numeriai bei puslapiai. Nesunku surasti informaciją apie jus dominančią sritį tam tikrą mėnesį.

Knygos pabaigoje 141 puslapį sudaro įvairios lentelės (jų sąrašas kitame šio įrašo puslapyje; nurodomi knygos puslapių numeriai), augalų lotyniškų vardų rodyklė (nurodytas patarimo numeris) ir dalykinė rodyklė (nurodytas patarimo numeris). Pastarojoje galite atsirinkti jus dominančią temą iš aukščiau minėtų 5 sričių pvz. tvoros, tvoros – taisymas, vaikų aikštelė, perskiepijimas ir pan.

 

Lentelių sąrašas

 

 


 

 

 

Leave a Comment