Knygos 'Skinderiškio dendroparkas' viršelis

Knyga ‘Skinderiškio dendroparkas’

Knygos 'Skinderiškio dendroparkas' viršelisAutorius:  sudarytojas ir teksto autorius Mindaugas Navasaitis. Schemos ir lentelė Linos straigytės.

Kita informacija: ISBN 9955-692-38-3; 200 psl.; 2006; leidykla „Lututė“; knyga kietu viršeliu; VĮ Kėdainių miškų urėdija.

Kaina: Knygą įsigyjau parodoje „Sprendimų ratas 2012“ VĮ Kėdainių miškų urėdijos skyriuje už 45 lt. Vienoje internetinėje parduotuvėje teko matyti keliais litais pigiau.

Anotacija: „Knygoje aprašomas Kėdainių rajono pakraštyje prie Šušvės upės įkurtas Skinderiškio dendrologinis parkas. Per 35-erius jo gyvavimo metus parke sukaupta daugybė iš įvairių pasaulio kraštų kilusių sumedėjusių augalų. Dabar Skinderiškio dendroparke auga apie 1300 rūšių, porūšių, varietetų, formų ir veislių medžių, krūmų, lianų, iš jų apie 150 spygliuočių (pušūnų) taksonų. Tai viena gausiausių dendrologinių kolekcijų Lietuvoje.

Pateikiama trumpa parko istorija, jo struktūra ir sistema. Sumedėję augalai Skinderiškio dendroparke auginami septyniose floristinėse grupėse, tad atskiruose knygos skyriuose charakterizuojama Europos, Kaukazo, Sibiro Vidurinės Azijos, Tolimųjų Rytų, Šiaurės Amerikos Rytų ir Vakarų floristinių grupių sumedėjusi augalija, aprašomos parke auginamos rūšys, porūšiai, varietetai, formos ir veislės, kilusios iš šių regionų. Vienas knygos skyrius skirtas parko įkūrėjui Kęstučiui Kalteniui. Knygos gale pateikiama Skinderiškio dendroparke augančių sumedėjusių augalų sąrąšas, taip pat kartografinės schemos, vaizduojančios parko struktūrą ir augalų išsidėstymą.

Knyga skirta šalies dendrologams, miškininkams, kraštovaizdžio architektams, gamtosaugininkams ir kitų sričių specialistams, besidomintiems mūsų šalies sumedėjusia augalija.“

Turinys:

 1. Pratarmė (7)
 2. Trumpa istorija (9)
 3. Parko struktūra ir sistema (19)
 4. Europos floristinė grupė (25)
 5. Kaukazo floristinė grupė (47)
 6. Sibiro floristinė grupė (61)
 7. Vidurinės Azijos floristinė grupė (75)
 8. Tolimųjų Rytų floristinė grupė (83)
 9. Šiaurės Amerikos rytų floristinė grupė (109)
 10. Šiaurės Amerikos vakarų floristinė grupė (133)
 11. Apie dendroparko įkūrėją (145)
 12. Dendroparko augalų sąrašas ir kartografinės schemos (153)
 13. Summary (191)

Comments

 1. Pingback: Sprendimų ratas 2012 | Sodininko užrašai

Leave a Comment