Sodo dangos: natūralios ir dirbtinės

Sodo dangos: natūralios ir dirbtinės. Žurnalas.Išleistas 2011 metais

‘Šeimos veja: nekaprizinga ir patogi’ – kokia turi būti buitinė veja, ką ji turi ištverti, kokius darbus reikia atlikti pavasarį, vasarą ir rudenį, kad šeimos veja būtų dekoratyvi. Pateikiamas ir mindžiojimui atsparių varpinių žolynų sąrašiukas.

‘Šiuolaikiniai vejų įrengimo būdai’ – apie būtinus atlikti darbus prieš įrengiant veją, kuriuos neretas pražiūri. Įrengimas sėjant tradiciniu būdu, hidrosėja, dviem populiariausiais būdais užauginta ruloninė veja. Privalumai, trūkumai, skirtumai.

‘Ekspertų patarimai, kaip pasėti ir prižiūrėti vejas’ – sužinosite apie vejų tipus, kada tinkamiausias metas sėti veją, keletą svarbių faktų apie žolynų poreikius ir ką daryti veją pažeidus pelėsiui (Fusarium) bei išplitus samanoms.

‘Dailios formos’ – kaip suteikti vejai formą ir kokią formą pasirinkti atsižvelgiant į sklypo formą.

‘Laistymo sistemos: nusimeskite triūso naštą’ – laistymo sistemų privalumai, tipai, tipo parinkimas individualioms reikmėms, sistemų įrengimas ir priežiūra.

‘Kuo pjauti veją?’ – žoliapjovės (trimeriai), vejapjovės, sodo traktoriukai ar vejapjovės robotai?

‘Įbristi į žiedų jūrą’ – kaip susikurti žydinčią pievą ir net veją. Nedideli rūšių sąrašai: aukštos pievų gėlės, po medžiais augančios gėlės, pievelėje augančios ir žydinčios, žydinčios trumpoje žolytėje.

‘Po kojomis – samanų pagalvės’ – daug kas nori kovoti su samanomis (sužinosit ir kaip tai daroma vejoje), bet samanynas gali ir labai patraukliai atrodyti. Kaip prižiūrėti samanas, kaip jas sodinti, kuo pakeisti jas siekiant samanyno įspūdžio.

‘Augalų patalai: spalvingi ir ilgaamžiai’ –

‘Tankūs krūmų kilimai’ –

‘Ornamentiniai augalų piešiniai’ –

‘Takeliai – lyg upės sodo žemėlapyje’ –

‘Ekologiškas ir protingas aplinkos tvarkymas naudojant TTE dangą’ –

‘Kelias link garažo’ –

‘Verdantis gyvenimas aikštelių valdose’ –

‘Minkštos sporto ir vaikų žaidimų aikštelių dangos’ –

‘Terasa – svetainės pakaitalas sode’ –

‘Nelygaus reljefo iššūkiai’ –

‘Laiptai – pagalbos ranka ir puošmena’ –

‘Įrėminti takeliai – tvarkai ir ilgalaikiam grožiui’ –

Leave a Comment