Sodo Knyga

Sodo Knyga

Sodo Knyga, Autorių kolektyvas.

Autoriai: Valerija Baronienė, Donatas Klimavičius, Kęstutis Obelevičius, Arvydas Rutkauskas, Jonas Vaidelys.

Kita informacija: ISBN 978-9955-38-998-9; 472 psl.; leidykla „Alma littera“ 2011; knyga kietu viršeliu.

Kaina: knygynuose apie 100 lt.

Anotacija: Viena populiariausių knygų šiemet. ‘Nuo aplinkos planavimo iki darbų kalendoriaus’ – skelbia knygos antraštė. Daug pasako knygos apimtis žiūrint į jos dydį ir autorius. Tai toli gražu nėra ABC tipo knygelė, bet čia kaip pažiūrėsi. Jei tik pradedate – puikus atspirties taškas kiekviename žingsnyje. Jei gilinatės – galite susimąstyti už ką mokėjote. Knyga „stengiasi“ būti šiuolaikiška ir kiek įmanoma patraukli kopijuodama užsienio leidinius, tačiau mūsiškis santūrumas jaučiasi ne ką mažiau.

„Pirk prekę lietuvišką“ jei jau „statai“ Lietuvoje. Užsienio literatūroje galite ir nerasti Jums reikiamų atsakymų net jei tai labai patrauklu, o čia gali (nebūtinai) gimti mūsų kraštui tinkama mintis.

Knyga vis dar po padidinamuoju stiklu, tad aprašymas gali keistis.

Citata:

„Pratarmė

Tiek mažą sklypelį, tiek didelę sodybą galima paversti jaukia poilsio oaze, kur smagiai praleidžiamas laikas, kur pildosi svajonės,  užsiauginama nuostabių gėlių, sveikų, skanių vaisių ir daržovių. Daugeliui žmonių sodininkystė nėra vien laisvalaikio pomėgis, juk sodą puoselėdamos šeimos bendrauja ir moko savo atžalas, – tai ir kūrybos džiaugsmas, ir aktyvus poilsis gryname ore, ir tikras priešnuodis prieš į neviltį varančią kasdienybę.

Sodininkaudami gana greitai galite džiaugtis pačių sukurtu grožiu, apčiuopiamais darbo vaisiais. Ir ne tik jūs – juk viskuo, ką sukuriate ir užsiauginate, gera dalytis su šeima, draugais, net atsitiktiniais praeiviais. Negana to, jums negresia nuobodulys ir nežinojimas, kuo užsiimti: tiek sode, tiek gėlyne ar daržovių lysvėje visada rasite smagios ir naudingos veiklos.

Jei viskas taip gražu, kodėl ne kiekvienas žmogus po įstaigoje praleistos darbo dienos skuba kasti lysvių ar skiepyti eglučių? Paprasčiausiai daugelis neturi tokios galimybės. Be to, kiekviena gražioji pusė turi ir išvirkščiąją. Sodininko kasdienybėje neišvengiama kaitra ir sniegas, purvas, įskaudusi nugara ir sugadintas manikiūras, dvokiantys chemikalai ir neplanuotos išlaidos, nepažiūrėti įdomūs filmai, praleistos krepšinio treniruotės…

Tad sodininkauti ar ne? Nėra vieno teisingo atsakymo į šį klausimą. „Sodo knyga“ pirmiausia skiriama tiems, kurie atsako „taip“. Kartu viliamės, kad ją pavartę dėl sodininkavimo abejojantys žmonės neilgai trukus savame sode pasakys: „Štai šitas augalas mano išpuoselėtas!“.

Galbūt norėtumėte sodo, bet jūsų visai nedomina purvini darbai, mėgstamiausių pramogų dešimtuke net paskutinės vietos neskiriate žemės kasimui, o pagalvoję apie kovą su amarais ir kitais kenkėjais tiesiog pašiurpstate.

Žinoma, darbus galite patikėti specialistams, bet sodyboje juk gyvensite jūs, tad tik jums ir reikia nuspręsti, kaip ji turi atrodyti. O tokį teisingą sprendimą priimti neturint sodininkavimo žinių nelengva. Tikimės, kad „Sodo knygoje“ rasite pakankamai informacijos, padėsiančios įsivaizduoti savo svajonių sodybą ir pasirinkti būdus, kaip ją sukurti.“

Leave a Comment