Melsvių (Hosta) dauginimas

Melsvės (Hosta) – nuo seno mėgstami nereiklūs sodo augalai, galintys augti ir pavėsyje. Iš nesuskaičiuojamos daugybės kultivarų, patinkantį ras net ir patys išrankaiusi. Vis daugiau melsvių augintojų atsiranda ir Lietuvoje.

Dauginamos melsvės kero dalijimu, sėklomis ir meristeminiu būdu (in vitro). Pastaruoju būdu augalai dauginami laboratorijose siekiant išauginti didelius augalų kiekius, kas sudėtinga ar neįmanoma kitais būdais. Sėklomis daugina selekcininkai išvedinėjantys naujas veisles. Norintiems gauti vienokios ar kitokios konkrečios išvaizdos augalą šis būdas taip pat netinka, nes praktiškai neįmanoma prognozuoti kas išaugs iš nekontroliuojamose sąlygose augusių augalų sėklų. Sodininkų mėgėjų ir nedidelių augalų ūkių naudojamas melsvių dauginimo būdas – kero dalijimas. Labai svarbu ir tai, kad taip išlaikomos dauginamo augalo savybės.

Optimaliausias dauginimo metas – pavasaris. Šiuo laiku padauginti augalai įsitvirtina greičiausiai. Tačiau dauginti galima praktiškai iki vėlyvo rudens.

Dauginimui reikia rinktis sveikus išsivysčiusius augalus. Iškasus padalinama į kiek norima dalių. Kuo mažesnėmis dalimis dalinsite, tuo ilgiau reiks laukti kol augalai pakankamai dekoratyviai atrodys pastovioje augimo vietoje. Motininio augalo galima ir neiškasinėti, o atkirsti norimą augalo dalį aštresniu kastuvu ar peiliu, jei jis pakankamai didelis. Duobę užpilkite žeme.

Leave a Comment