Paprastųjų ligustrų (Ligustrum vulgare) dauginimas

Paprastieji ligustrai (Ligustrum vulgare), bent anksčiau, buvo dažnai naudojami gyvatvorėms.  Bent kartą sodinę gyvatvorę žino, kiek augalų tam reikia ir kiek tai gali kainuoti. Ir jei jau žinote, kad šis augalas tinka Jūsų planuojamai gyvatvorei, nesunkiai galite užsiauginti nemažą kiekį augalų patys, nes ligustrai labai lengvai dauginami auginiais. Sakydamas „lengvai“ turiu omenyje, kad pakanka įbesti šakelę į praktiškai bet kokį drėgną substratą ir ji greičiausiai įsišaknys. Žinoma, geriau turėti dauginimo auginiais pagrindus, bet net ir jų neturinčių sėkmė neturėtų aplenkti.

Čia ir filmuke nerodau kaip ir kokius auginius naudoti, tačiau galite matyti kaip jie augo ir įsišaknijo. Tiesa, yra viena nuotrauka, kur matomi ilgesnį laiką vandenyje stovėję pusiau sumedėję auginiai pradėję formuoti šaknis.

Pradžioje matote margalapį paprastajį ligustrą, kurio lapai išmarginti netaisyklingomis gelsvomis dėmėmis. Keturi sumedėję auginiai buvo subesti tiesiog į žemę plastikiniame vazone. Galite matyti kaip jie išskirstomi ir kiek šaknų jie turi.Nenorom išsikraustė iš vazono.

Toliau, jau minėti, vandenyje įšaknydinti pusiau sumedėję tie patys margalapiai. Sėkmingai prigijo pasodinti.

Antrojoje filmuko dalyje L. vulgare ‘Aureum’. Geltonlapiai augalai. Pusiau sumedėję auginiai vasaros pradžioje taip pat buvo subesti tiesiog į žemę be jokių šaknijimąsi skatinančių priemonių. Vienas ar du neprigijo, bet visi kiti turi gausias šaknis nors ir buvo trikdomi kurklių.

Leave a Comment